Teatr Capitol
Klimakterium
SONDA
Którą część Klimakterium uważasz za lepszą?
 
Zdecydowanie część 1: "Klimakterium i...już"
Zdecydowanie część 2: "Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał""
Podobają mi się obie części!
Trudno powiedzieć: każda z nich jest wyjątkowa w inny sposób.

Elżbieta Jodłowska

W szkole średniej, razem ze Stanisławą Celińską i Andrzejem Sewerynem, należała do kółka teatralnego w Domu Kultury na warszawskim Żoliborzu oraz do kabaretu studenckiego "Bufor. Wówczas zdobyła swoją pierwszą nagrodę za interpretację piosenki prestiżową "Nagrodę Czerwonej Róży".

Później był kabaret "Studium Nauczycielskiego". Miała zostać  nauczycielką wychowania muzycznego i nauczania początkowego. Związała się z klubem studenckim "Stodoła". Przez 6 lat występowała w głównych rolach - Cicho, bo przyjdzie ZdzichoKto to wieWilkołak,  O, jak mi dobrze w pomarańczowym jestTelefon Zaufania - program w reżyserii Macieja Wojtyszko obsypany nagrodami na FAMIE w 1971 roku - Trójząb Neptuna.

W drugiej połowie lat siedemdziesiątych występowała  w kabarecie czarnego humoru Macieja Zembatego "Dreszczowisko". W tym czasie artystka ukończyła wydział piosenkarski w Szkole Muzycznej im. F. Chopina przy ulicy Bednarskiej w Warszawie.

W okresie Solidarności brała udział w widowisku pt. Ludzie, zrobili was w konia, Ed, napisany specjalnie dla Elżbiety Jodłowskiej przez Zenona Laskowika. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych artystka współpracowała z kabaretem "Kapota" z Łodzi. Owocem współpracy był  spektakl  Stara prawda w Nowym Świecie. Program okazał się najlepszym widowiskiem na  Ogólnopolskim Przeglądzie Programów Estradowych w Rzeszowie w 1987 roku.

 W latach 1989 do 1996 Elżbieta Jodłowska mieszkała w USA. W Los Angeles założyła i prowadziła bardzo popularne w środowisku polonijnym "Radio Ela". Grała koncerty w całym kraju. Wystawiała muzyczne widowisko teatralne wyreżyserowane przez Barbarę Krafftówną Kram z piosenkami.

Do kraju artystka wróciła w 1996 roku. Zaczęła współpracę z "Babskim kabaretem", w którym występuje do dziś wraz z Krystyną Sienkiewicz i Bożeną Dykiel.

Na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie za konkurentów miała m.in. Marylę Rodowicz oraz Marka Grechutę, zdobyła jedno z czołowych miejsc

Występowała w ZSRR - trasa koncertowa z jazzowym zespołem "Sami Swoi", trasa koncertowa z kabaretem Jana Pietrzaka - objazd po kilkunastu krajach Europy, Szwecja, Ameryka.

Wyreżyserowała w Teatrze Dramatycznym widowisko z okazji 40-o lecia "Stodoły".

W chwili obecnej koncertuje na terenie całego kraju, a także wystawia znakomitą komedię muzyczną własnego autorstwa, Klimakterium i już.

 

Elżbieta Jodłowska i jej przygoda ze ,,Stodołą"

          http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/ze-stodoly-swiat
 

ZOBACZ PIOSENKI ELŻBIETY JODŁOWSKIEJ NA JEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

www.elzbietajodlowska.art.pl

Adrian Fabryka Rajstop
Obsady w tym miesiącu
Licznik spektakli

Zagraliśmy od lutego 2014:
839
 spektakli (ogółem)
Warszawa: 205
Świat: 28

Maj 2022 »
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


Wymagania techniczne