Teatr Capitol
Klimakterium
SONDA
Którą część Klimakterium uważasz za lepszą?
 
Zdecydowanie część 1: "Klimakterium i...już"
Zdecydowanie część 2: "Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał""
Podobają mi się obie części!
Trudno powiedzieć: każda z nich jest wyjątkowa w inny sposób.

Newsy

Relacja z Toronto
2014-05-19 12:14:09

2 maja ekipa "Klimakterium 2" wyleciała na zaproszenie kanadyjskiej Polonii do Toronto.
Podróż rozpoczęła się zabawnym akcentem - tuż po przejściu przez bramki na warszawskim lotnisku producent spektaklu - Tomasz Heller - uświadomił sobie, że w wyjazdowym zawirowaniu i konieczności koordynowania mocno rozporoszonej grupy czerech artystek i trzech członków ekipy technicznej, na lotnisko przyjechał w ...kapciach.


fot. MD. Tomasz Heller w kapciach na lotnisku w Amsterdamie

Wspominanie tego radosnego wydarzenia, wprawiało w dobry nastrój wszystkich członków ekipy przez całą dwunastogodzinną podróż.
Niestety, najbliższy sklep z butami znajdował się już w Kanadzie.
Wszyscy mieli nadzieję, że tym razem obejdzie się bez przygód - podczas ostatniego wyjazdu do Nowego Jorku, cała obsługa techniczna spektaklu nie otrzymała wiz i światło realizował Tomasz Heller, rolę inspicjenta pełnił jego syn Bartosz, a spektakl odbył się dzięki pomocy znajomego akustyka Roberta Gołaszewskiego, który przypadkowo w tym czasie przebywał na terenie USA.
Na szczęście podczas podróży do Kanady uniknięto podobnych zawirowań.


fot.MD. Ewa Cichocka, Grażyna Zielińska i Elżbieta Jodłowska na lotnisku w Amsterdamie

W wylądowaniu na miejscu, aktorki postanowiły wykorzystać różnicę czasu, dzięki której zyskały 6 godzin, na zwiedzanie okolicy hotelu i wspaniały obiad w Mandarynie - restauracji wschodniej.


fot.MD.  Elżbieta Jodłowska, Grażyna Zielińska, Małgorzata Gadecka i Ewa Cichocka w restauracji "Mandaryn"

Przed kanadyjską publicznością 3 maja w Cawthra Park Theatre miały zaszczyt wystąpić: Elżbieta Jodłowska w roli Pameli, Ewa Cichocka jako Malina, Małgorzata Gadecka w roli Angeli oraz Grażyna Zielińśka jako Zosia. Wspaniałą dekorację wykonał pan Czesław. Z przyczyn  technicznych nie jest możliwe przewiezienie dekoracji z Polski, więc musi ona każdorazowo być odtwarzana na podstawie planów i zdjęć na miejscu. Jest to zajęcie trudne i związane z ryzykiem, że w przeddzień spektaklu lub też w memencie przybycia zespołu artystycznego może się okazać, że coś w dekoracji wymaga poprawienia. Daje to jednak możliwość zrealizowania na scenie aranżacji niby tej samej, ale w nieco inny sposób, a także skłania do poszukiwania kreatywnych rozwiązań.


fot.MD. Sala Widowiskowa, Cawthra Park Theatre

Kanadyjska publiczność okazała się niezwykle ciepła i zgotowała artystkom gorące przyjęcie. Żywe reakcje wydłużyły czas trwania przedstawienia. Zagraliśmy dwa spektakle, a następnego dnia organizator spektaklu, Chris Jasiński, co kilka minut odbierał telefony z podziękowaniami za wspaniałe występy oraz pytaniami gdzie gramy tego wieczora. Organizator zaplanował kolejne występy w następnym sezonie.


fot.MD. Podpisy na scenie, Cawthra Park Theatre

Pozostały czas aktorki i realizatorzy poświęcili na zwiedzanie Toronto i okolic, oraz zakup upominków. Najbardziej zadowolony był Producent spektaklu, który do domu wracał już w butach. Powiększył także swoją kolekcję kapeluszy o dwa nowe egzemplarze.


fot.MD. Mississauga, "Marylin Monroe"

fot.MD. Wodospad Niagara


fot.MD. Toronto

MD

Imię:

Adrian Fabryka Rajstop
Obsady w tym miesiącu
Licznik spektakli

Zagraliśmy od lutego 2014:
710
 spektakli (ogółem)
Warszawa: 165
Świat: 26

Kwiecień 2019 »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Wymagania techniczne