Klimakterium 2

O spektaklu

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku "menopauzalnym". Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety - mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni - miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany.

Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej , inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.

Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny - tym bardziej, że sam humor jest dosknałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.

Aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Nikt, tak jak druga kobieta nie zrozumie cierpień, których doświadcza się w tym czasie. Stąd popularne "babskie" spotkania na których można porozmawiać na "wstydliwe" tematy, o których trudno rozmawiać z mężem czy dziećmi. Myślę, że problemy czasu klimakterium najlepiej charakteryzuje początkowy tekst, który kobiety "rapują" na początku przedstawienia.

Spektakl ma za zadanie pokazać że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób. Najważniejsze by ten temat przestał być tematem tabu, by móc o tym rozmawiać. Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor.

 

W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki:


Elżbieta Jodłowska
Małgorzata Duda
Elżbieta Okupska


 

Renata Zarębska
Ewa Śnieżanka

Katarzyna Kozak

Ewa Złotowska
Małgorzata Gadecka
Ewa Cichocka
Małgorzata Duda
Joanna Jeżewska

 

Grażyna Zielińska
Ludmiła Warzecha
Małgorzata Gadecka
Dorota Piasecka

 

Reżyseria:
Cezary Domagała
                               
Kierownik muzyczny:
Janusz Bogacki
Scenografia i kostiumy:
Tatiana Kwiatkowska
Choreografia:
Tomasz Tworkowski
Produkcja:
Tomasz Heller

Plakat:
Jacek Frankowski

 

 

 

Teatr Capitol
Obsady w tym miesiącu
Licznik spektakli

Od dnia premiery zagraliśmy:
2416 
spektakli (ogółem)
Warszawa: 812
Za granicą: 29
 

Marzec 2024 »
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Wymagania techniczne